Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein | České Švýcarsko
Logo EU
SNCZ
 

Tento web byl vytvořen v rámci projektu „Turistika s výhledem“, financovaného z programu Přeshraniční spolupráce Sasko a Česká republika

Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein

  Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein

  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de
  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Lesní stezka Labské pískovce je vícedenní, přeshraniční trek, který vede lesy v levobřežní části Českosaského Švýcarska a umožňuje jedinečný prožitek lesa daleko od lidských obydlí. Stezka je schůdná každý rok od dubna do října. Nabízí zkušeným a dobře vybaveným turistům náročný vícedenní trek podobně jako skandinávské a novozélandské treky. Profil terénu vyžaduje dobrou kondici – trasa vede státními lesy obou zemí převážně po lesních pěšinách, cestách a svážnicích přes dvanáct stolových hor.

  Lesní stezka je v lese značena žlutým svislým pruhem. Na veřejných silnicích a v Čechách se nacházejí navíc zelené ukazatele.

  Na trase se nachází pět jednoduše vybavených trekových chat se společnou místností pro deset až dvanáct osob, k jedné z nich se dostanete po odbočce z hlavní trasy. Na třech bivakovacích místech s ochrannými přístřešky je možné postavit pět stanů pro dva. Na nocleh potřebujete trekový lístek, který získáte u partnerů stezky a Sachsenforstu. Ke komfortnějšímu ubytování je možné dojít menšími odbočkami z trasy. Partneři Lesní stezky, mezi nimi kemp v Ostrově, pensiony, hostince, prodejny vybavení, lesní a horští vůdci, nakladatelství map a knih a regionální dopravní podnik nabízí další služby pro túry po Lesní stezce..

  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de
  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Kompletní trasa:

  Lesní stezka začíná na nádraží Schöna u Labe, vede na levé straně Labe příhraničními hvozdy Českosaského Švýcarska a končí v Bad Schandau.

   

  • Délka: 100 km
  • Čas: 6-8 dní
  • Převýšení: 2.770 m

   

  Forststeig denní etapy - zdroj: www.forststeig.sachsen.de
  Forststeig denní etapy - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Popis všech etap naleznete na webu www.forsteig.sachsen.de

   

  Trekové lístky:

  Koupí trekových lístků podpoříte údržbu a správu Lesní stezky a jejího vybavení. Trekové lístky zároveň opravňují k užívání trekových chat a bivaků na stezce.

    Trekové chaty      Bivaky
  dospělí (starší 17 let) 10 Euro/noc 5 Euro/noc
  děti a mládež (do 17 let) 1 Euro/noc 1 Euro/noc

  Lístky se uplatní a znehodnotí v chatě nebo bivaku vhozením jejich útržku do „schránky důvěry“.

  Trekové lístky je možné uplatnit v průběhu dvou kalendářních let. Koupě lístků neplatí jako závazná rezervace místa.

  Trekové lísty je třeba při příchodu do chaty nebo bivaku uplatnit odtržením útržku a jeho vhozením do „schránky důvěry“. Může se tedy stát, že už tam budou návštěvníci a zařízení budete užívat společně.

  Kompletní informace neleznete na webu www.forststeig.sachsen.de

   

  Nejčastější dotazy:

  Pořádně se informuj

  Informujte se důkladně o trase, novinkách, předpovědi počasí a upozorněních k chování na stezce, v chatách a bivacích.

  Ohodnoť se realisticky

  Rozmyslete si, v jaké jste formě. Naplánujte si etapy tak, abyste včas za denního světla dorazili do cíle.

  Naplánujte si vhodný nocleh

  Naplánujte si své noclehy a promyslete si také alternativy. Pamatujte, že stanování v lese je zakázáno. Využijte i nabídek partnerů Lesní stezky.

  Vaše bezpečnost

  Choďte vždy ve dvou a řekněte o svých plánech někomu předem. Myslete na vybavení pro první pomoc.

  Zohledněte počasí

  Počasí je důležitý faktor. Podívejte se na předpověď. Vyhýbejte se lesu za špatného počasí a bouřky. Dávejte pozor na nebezpečí lesního požáru.

  Buďte dobře vybaven

  Vezměte si dostatek jídla, pitné vody a správné oblečení a vybavení. Myslete na to, že vaření a svícení s otevřeným ohněm je povoleno jen na oficiálních ohništích a v chatách.

  Práce v lese a nebezpečí

  Lesní stezka vede přírodě blízkými a obhospodařovanými lesy. Vstup je na vlastní nebezpečí. Respektujte zátarasy a upozornění, která najdete na forststeig.de.

  Nezapomeňte: trekové lístky

  Trekové lístky potřebujete, pokud chcete nocovat v některé trekové chatě nebo bivaku. Výtěžek z prodeje lístků slouží k údržbě lesní stezky.

  Další informace naleznete na oficiálním webu

  Share

  A ban on entering the forests outside marked paths in the National Park was enacted due to the increased incidence of fires in the forests of Bohemian Switzerland in the last month. For more information please visit www.npcs.cz