Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein | České Švýcarsko
Logo EU
SNCZ
 

Tento web byl vytvořen v rámci projektu „Turistika s výhledem“, financovaného z programu Přeshraniční spolupráce Sasko a Česká republika

Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein

  Lesní stezka Labské Pískovce / Forststeig Elbsandstein

  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Lesní stezka Labské pískovce je vícedenní, přeshraniční trek, který vede lesy v levobřežní části Českosaského Švýcarska a umožňuje jedinečný prožitek lesa daleko od lidských obydlí. Stezka je schůdná každý rok od dubna do října. Nabízí zkušeným a dobře vybaveným turistům náročný vícedenní trek podobně jako skandinávské a novozélandské treky. Profil terénu vyžaduje dobrou kondici – trasa vede státními lesy obou zemí převážně po lesních pěšinách, cestách a svážnicích přes dvanáct stolových hor.

  Lesní stezka je v lese značena žlutým svislým pruhem. Na veřejných silnicích a v Čechách se nacházejí navíc zelené ukazatele.

  Na trase se nachází pět jednoduše vybavených trekových chat se společnou místností pro deset až dvanáct osob, k jedné z nich se dostanete po odbočce z hlavní trasy. Na třech bivakovacích místech s ochrannými přístřešky je možné postavit pět stanů pro dva. Na nocleh potřebujete trekový lístek, který získáte u partnerů stezky a Sachsenforstu. Ke komfortnějšímu ubytování je možné dojít menšími odbočkami z trasy. Partneři Lesní stezky, mezi nimi kemp v Ostrově, pensiony, hostince, prodejny vybavení, lesní a horští vůdci, nakladatelství map a knih a regionální dopravní podnik nabízí další služby pro túry po Lesní stezce..

  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de
  Forststeig - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Kompletní trasa:

  Lesní stezka začíná na nádraží Schöna u Labe, vede na levé straně Labe příhraničními hvozdy Českosaského Švýcarska a končí v Bad Schandau.

   

  • Délka: 100 km
  • Čas: 6-8 dní
  • Převýšení: 2.770 m

   

  Forststeig denní etapy - zdroj: www.forststeig.sachsen.de
  Forststeig denní etapy - zdroj: www.forststeig.sachsen.de

  Popis všech etap naleznete na webu www.forsteig.sachsen.de

   

  Trekové lístky:

  Koupí trekových lístků podpoříte údržbu a správu Lesní stezky a jejího vybavení. Trekové lístky zároveň opravňují k užívání trekových chat a bivaků na stezce.

    Trekové chaty      Bivaky
  dospělí (starší 17 let) 10 Euro/noc 5 Euro/noc
  děti a mládež (do 17 let) 1 Euro/noc 1 Euro/noc

  Lístky se uplatní a znehodnotí v chatě nebo bivaku vhozením jejich útržku do „schránky důvěry“.

  Trekové lístky je možné uplatnit v průběhu dvou kalendářních let. Koupě lístků neplatí jako závazná rezervace místa.

  Trekové lísty je třeba při příchodu do chaty nebo bivaku uplatnit odtržením útržku a jeho vhozením do „schránky důvěry“. Může se tedy stát, že už tam budou návštěvníci a zařízení budete užívat společně.

  Kompletní informace neleznete na webu www.forststeig.sachsen.de

   

  Nejčastější dotazy:

  Pořádně se informuj

  Informujte se důkladně o trase, novinkách, předpovědi počasí a upozorněních k chování na stezce, v chatách a bivacích.

  Ohodnoť se realisticky

  Rozmyslete si, v jaké jste formě. Naplánujte si etapy tak, abyste včas za denního světla dorazili do cíle.

  Naplánujte si vhodný nocleh

  Naplánujte si své noclehy a promyslete si také alternativy. Pamatujte, že stanování v lese je zakázáno. Využijte i nabídek partnerů Lesní stezky.

  Vaše bezpečnost

  Choďte vždy ve dvou a řekněte o svých plánech někomu předem. Myslete na vybavení pro první pomoc.

  Zohledněte počasí

  Počasí je důležitý faktor. Podívejte se na předpověď. Vyhýbejte se lesu za špatného počasí a bouřky. Dávejte pozor na nebezpečí lesního požáru.

  Buďte dobře vybaven

  Vezměte si dostatek jídla, pitné vody a správné oblečení a vybavení. Myslete na to, že vaření a svícení s otevřeným ohněm je povoleno jen na oficiálních ohništích a v chatách.

  Práce v lese a nebezpečí

  Lesní stezka vede přírodě blízkými a obhospodařovanými lesy. Vstup je na vlastní nebezpečí. Respektujte zátarasy a upozornění, která najdete na forststeig.de.

  Nezapomeňte: trekové lístky

  Trekové lístky potřebujete, pokud chcete nocovat v některé trekové chatě nebo bivaku. Výtěžek z prodeje lístků slouží k údržbě lesní stezky.

  Další informace naleznete na oficiálním webu

  Teilen