Objevte Krásnolipsko | České Švýcarsko
Logo EU
SNCZ
 

Tento web byl vytvořen v rámci projektu „Turistika s výhledem“, financovaného z programu Přeshraniční spolupráce Sasko a Česká republika

Objevte Krásnolipsko

  Objevte Krásnolipsko

  Objevte východní část Českosaského Švýcarska v celé své zimní kráse. Nabízíme Vám kompletní nabídku kulturních, volnočasových, sportovních, turistických a gastronomických zážitků, které jsou vám – návštěvníkům v tichém zimním období v tomto přeshraničním regionu k dispozici.

  Kam se schovat před zimou?

  Prohlídka sklárny AJETO Lindava
  Ukázka sklářského umění ve sklárně AJETO Lindava

  Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, kam se schovat před nepřízní počasí. Muzea, historické památky, interaktivní expozici o Českém Švýcarsku, nebo třeba tradiční výrobu vánočních hvězd v Herrnhutu.

  Objevte region vlakem

  Úzkorozchodná parní železnice Zittau – Oybin

  Historická parní železniční souprava, která vás zaveze do srdce Lužických hor  (Lauzitzer Gebirge) a ke skalnímu hradu Oybin.

  Úzkoroschodná parní železnice Zittau – Oybin
  Úzkoroschodná parní železnice Zittau – Oybin
  Dráha národního parku v Labském kaňonu - Foto: Martin Rak
  Dráha národního parku v Labském kaňonu - Foto: Martin Rak

  Dráha národního parku

  Soubor tří tratí, které dohromady obkružují národní parky České a Saské Švýcarsko a vedou i  chráněnými oblastmi Lužických hor, Českého Středohoří a Labských pískovců. Jízda vlakem je sama o sobě zážitkem, umožňuje při pobytu navštěvovat nejkrásnější místa v těchto chráněných oblastech…

  Wellness

  Ubytování

  Dlouhý Důl - podstávkové domy

  Vyberte si z ověřených ubytovatelů s celoročním provozem. Ideální výchozí bod pro výlety a procházky po okolí, ale i místo pro odpočinek, wellness, nebo gastro zážitky.

  Kam za sportem?

  Běžkařské stopy na Krásnolipsku

  Regionální kavárny

  Bohemian Coffee house v Rumburku
  Kavárna Bohemian Coffee House v Rumburku

  Není lepšího místa k odpočinku po procházce zimní krajinou než kavárna. Vychutnejte si kávu, čaj nebo horkou čokoládu a dejte si k tomu něco dobrého na zub v jedné z regionálních kaváren.

  Regionální výrobci

  Regionální pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

  Navštivte místní regionální výrobce a producenty. Pivovary Falkenštejn nebo Kocour, čokoládovnu Mana, nebo známého výrobce přírodní kosmetiky Nobilis Tilia.

  Vycházky za betlémy

  Výstava betlémů na Šluknovsku

  Tento kraj má dlouholetou betlémařskou tradici a díky muzejním sbírkám, dochovaným kostelním betlémům a soudobým řezbářům se za jesličkami putuje i dnes.
  Za betlémy se dá v lednu putovat do Rumburku, Jiříkova, Mikulášovic a Šluknova.

  Programové balíčky

  Sdílejte

  Některé úseky turistických cest v Národním parku České Švýcarsko jsou v těchto dnech silně zledovatělé. Zejména ve svažitých úsecích mohou být prakticky neschůdné bez speciální výbavy. Více informací naleznete v aktualitách.