Logo EU
SNCZ
 

Tento web byl vytvořen v rámci projektu „Turistika s výhledem“, financovaného z programu Přeshraniční spolupráce Sasko a Česká republika

Programový balíček

Programový balíček

Zimní Kásnolipsko, východní část národního parku České Švýcarsko, nabízí pestrou škálu zážitků. Rádi bychom Vám usnadnili výběr a proto Vám zde nabízíme konkrétní programy pro vícedenní pobyty. Můžete si tak pohodlně, rychle a snadno z tepla pokoje v penzionu nebo již domova naplánovat své turistické, gastronomické, sportovní i kulturní zážitky pro Vás i Vaše blízké.

1.den 

Příjezd          

V odpoledních hodinách či navečer přijedete do Krásné Lípy - centra východní části Českého Švýcarska, kde se ubytujete v penzionu Falkenštejn. Dále je možné se na Krásnolipsku ubytovat  také v těchto dalších penzionech a hotelích.

2.den            

Dopoledne:

Autem se přímo z náměstí v Krásné Lípě přemístíte do nedaleké části  Krásné lípy – do Vlčí Hory (4 km), kde navštívíte  návštěvnické středisko výrobce přírodní kosmetiky Nobilis Tilia (čajovna a prodejna).  Potom se autem přesunete jen o 3 km dále do osady Brtníky a  vydáte se na okruh Za Brtnickými ledopády po značce Modré psaníčko 8 km (3,5 hodiny). Za  vodných klimatických podmínek se vám otevře pohádková říše ledových krápníků a jeskyň.

Odpoledne:

Po středně náročné turistické trase z Brtníků se vrátíte zpět do Krásná Lípy na  pozdní oběd do pivovaru Falkenštejn a neopomeňte se také seznámit s nabídkou největšího návštěvnického a informačního střediska v regionu Domu Českého Švýcarska (pozor v zimě otevřeno jen do 16 h ), kde  kromě kompletního turistického servisu, internetové kavárny, bohaté škály  regionálních výrobků na vás čeká i interaktivní expozice o národním parku včetně emotivní filmové projekce Krajina plná tajemství. Večer se pak po náročném dni můžete zrelaxovat v městské sauně v Krásné Lípě nebo v plaveckém bazénu Rumburk (8 km).

3. den

Dopoledne:

Loretánská kaple s kapucínským klášterem v Rumburku  bezesporu patří mezi nejkrásnější a nejvýznamnější barokní perly v tomto regionu, proto i Vám doporučujeme tento objekt navštívit. S průvodcem si projdete celý sakrální areál tohoto poutního místa včetně svatých schodů a expozice církevního umění Šluknovska. Poté můžete  zavítat na náměstí v Rumburku nebo si prohlédnou město a zde jistě najdete možnost se i naobědvat – např. v restauraci Lužan.

Odtud asi po 30-ti minutové jízdě autem přijedete do již saského lázeňského městečka Oybinu (30 minut),kde vás čeká pěší výstup na skalní hrad s impozantní ruinou gotického hradu a katedrály, kterou si projdete zcela sami – řada informací je i v českém jazyce a navíc vás čekají překrásné  výhledy ze skalních vyhlídek.

Pozdní odpoledne:

Z Oybina  je to jen 20 minut jízdy  do nedalekého saského wellnessového centra TRIXI v Grossschönau u Varnsdorfu, kde kromě vodních atrakcí pro děti  a tobogánu  na vás čeká  rozsáhlý saunový svět se vším, co k tomu patří.

4. den

Dopoledne

Tento den již plánujete návrat domů, ale i přesto si tento den zpestříte jedinečným zážitkem, který Vám přiblíží tradiční řemeslo tohoto regionu  - sklářství. Hned po snídani zamávejte Krásné Lípě a zamiřte nejdříve do Nového Boru (25 km) na náměstí do sklářského muzea, kde načerpáte v reálu zajímavých informací a okouzlí vás nádherné skleněné exponáty. Hned poté  svou cestu nasměrujte do nedaleké (5km) obce Lindava u Cvikova, kde  sklářskou výrobu můžete vidět naživo na vlastní oči ve  sklářské huti AJETO. Dokonce si zde můžete vyfouknout i svůj vlastní výrobek a příjemně strávit čas  oběda ve sklářské krčmě.. a pak už hurá domů…

Prohlídka sklárny AJETO Lindava
Sklárna Ajeto Lindava

Share