Logo EU
SNCZ
 

Tento web byl vytvořen v rámci projektu „Turistika s výhledem“, financovaného z programu Přeshraniční spolupráce Sasko a Česká republika

Objevte Krásnolipsko

Objevte Krásnolipsko

Objevte východní část Českosaského Švýcarska v celé své zimní kráse. Nabízíme Vám kompletní nabídku kulturních, volnočasových, sportovních, turistických a gastronomických zážitků, které jsou vám – návštěvníkům v tichém zimním období v tomto přeshraničním regionu k dispozici.

Kam se schovat před zimou?

Prohlídka sklárny AJETO Lindava
Ukázka sklářského umění ve sklárně AJETO Lindava

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, kam se schovat před nepřízní počasí. Muzea, historické památky, interaktivní expozici o Českém Švýcarsku, nebo třeba tradiční výrobu vánočních hvězd v Herrnhutu.

Objevte region vlakem

Úzkorozchodná parní železnice Zittau – Oybin

Historická parní železniční souprava, která vás zaveze do srdce Lužických hor  (Lauzitzer Gebirge) a ke skalnímu hradu Oybin.

Úzkoroschodná parní železnice Zittau – Oybin
Úzkoroschodná parní železnice Zittau – Oybin
Dráha národního parku v Labském kaňonu - Foto: Martin Rak
Dráha národního parku v Labském kaňonu - Foto: Martin Rak

Dráha národního parku

Soubor tří tratí, které dohromady obkružují národní parky České a Saské Švýcarsko a vedou i  chráněnými oblastmi Lužických hor, Českého Středohoří a Labských pískovců. Jízda vlakem je sama o sobě zážitkem, umožňuje při pobytu navštěvovat nejkrásnější místa v těchto chráněných oblastech…

Wellness

Ubytování

Dlouhý Důl - podstávkové domy

Vyberte si z ověřených ubytovatelů s celoročním provozem. Ideální výchozí bod pro výlety a procházky po okolí, ale i místo pro odpočinek, wellness, nebo gastro zážitky.

Kam za sportem?

Běžkařské stopy na Krásnolipsku

Regionální kavárny

Bohemian Coffee house v Rumburku
Kavárna Bohemian Coffee House v Rumburku

Není lepšího místa k odpočinku po procházce zimní krajinou než kavárna. Vychutnejte si kávu, čaj nebo horkou čokoládu a dejte si k tomu něco dobrého na zub v jedné z regionálních kaváren.

Regionální výrobci

Regionální pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

Navštivte místní regionální výrobce a producenty. Pivovary Falkenštejn nebo Kocour, čokoládovnu Mana, nebo známého výrobce přírodní kosmetiky Nobilis Tilia.

Vycházky za betlémy

Výstava betlémů na Šluknovsku

Tento kraj má dlouholetou betlémařskou tradici a díky muzejním sbírkám, dochovaným kostelním betlémům a soudobým řezbářům se za jesličkami putuje i dnes.
Za betlémy se dá v lednu putovat do Rumburku, Jiříkova, Mikulášovic a Šluknova.

Programové balíčky

Share

Saxon-Bohemian Switzerland