Letní studentské opojení Českým Švýcarskem s Petrem Janem Juračkou
Letní studentské opojení Českým Švýcarskem s Petrem Janem Juračkou
Milé studentky, milí studenti, zbystřete smysly!
Pokud patříte mezi milovníky fotografování nebo je vám tato vášeň prostě blízká, pak vás jistě potěší nabídka našeho studentského fotografického kempu. Kurz se koná v překrásné a mystické krajině Českého Švýcarska pod profesionálním vedením fotografů Václava Sojky a Petra Jana Juračky.
Akci pořádáme ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko. Kurz je určen studentům od těch školou povinných po doktorandy a je za zcela jedinečnou cenu.
Místo konání: Naší základnou bude kemp Mosquito ve Vysoké Lípě přímo v srdci Českého Švýcarska. Odtud se budeme vydávat na cesty za lovem fotografií do přírody národního parku České Švýcarsko.
Shlédněte, naslouchejte a vychutnejte si okouzlující krásu Českého Švýcarska – krajiny plné tajemství tak, jak ji Petr zaznamenal zde.
Termín realizacace workshopu v roce 2021 (středa - neděle):
středa 25. 8. - neděle 29. 8.
Dotazy na tel. čísle 777 819 913.
Email: @email
Lektorský tým:
Petr Jan Juračka, kreativní mladý a profesionální fotograf, vítěz řady prestižních fotografických soutěží (v soutěži Px3 - Prix de la Photographie Paris získal stříbrnou plaketu v kategorii Professional - press. Zlaté místo na International Photography Awards (USA) za fotky motýlích křídel.) a mj. také autor řady fotografií a billboardů pro ZOO Praha. Ocenění Camera Magna za vzdělávací a fotografickou činnost a projekt Fotoučenci, který udržuje komunitu absolventů i současných frekventantů jím vedených kurzů fotografie. Veřejnosti je znám zejména díky světovému rekordu v létání s dronem ve vysoké nadmořské výšce, který stanovil v roce 2016 na druhé nejvyšší hoře světa, K2 v Pákistánu. Petr je ambasadorem českého zastoupení firmy Nikon, Centra FotoŠkoda, amerického výrobce fotografických batohů LowePro a českého obchodu s outdoorovým vybavením, Hanibal. Fotografii a filmu se věnuje profesionálně zejména na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde mj. točí svůj vlastní pořad Petrova divočina pro Magazín Víkend na Nově. Za fotografií se vydal na více jak desítku mimoevropských cest, zejména do Afriky a Asie. V Čechách pak nejraději fotografuje právě v Českém Švýcarsku.
Oblíbený lektor našich začátečnických workshopů, zde hlavní lektor.
Václav Sojka, host tohoto workshopu, profesionál a dvorní fotograf Českého Švýcarska, držitel titulu QEP udělovaného Federací evropských profesionálních fotografů (FEP), získal zlaté ocenění v soutěži FEP - Profesionální fotograf roku 2012. Je mimo jiné spoluautorem knihy Národní park České Švýcarsko, která získala titul Nejkrásnější česká kniha roku 2003 a Fotografická publikace roku 2004. V soutěži FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2014 (Evropský profesionální fotograf roku 2014) získal celkově druhé místo v kategorii Landscape (krajina) - FEP LANDSCAPE SILVER CAMERA 2014. Ze tří jeho snímků dostaly dva stříbrnou medaili a jeden bronzovou medaili.
Doporučené vybavení:
Digitální fotoaparát, ideálně s možností manuálního nastavení expozice (může být kompakt i zrcadlovka), oblečení do každého počasí, dobré boty, něco proti dešti. Dále doporučujeme (kdo má) stativ, výměnné objektivy, filtry a další příslušenství k fotoaparátu, notebook, sluneční brýle, opalovací krém, repelent. Čelovku nebo jinou svítilnu pro brzké vstávání a pozdní návraty, nádobu na pití, malý ručník pro případ brodění.
Cena workshopu: 3.900,- Kč včetně 21% DPH
Storno podmínky.
V ceně je zahrnuto: lektorné, odborná asistence, zajištění učebních prostor s vybavením a přípojkou k elektrické energii, občerstvení, studijní materiály, osvědčení.
V ceně není zahrnuto: ubytování, snídaně, obědy a večeře.
Ubytování:
Ubytování je umožněno ve čtyřlůžkových chatičkách či ve stanu a můžete si jej rezervovat přímo nebo přes nás. Cena ubytování v chatičkách při objednání přes nás je cca 150,- Kč/noc. Ubytování si hradí každý sám na místě a není proto zahrnuto do ceny workshopu! Více informací o kempu a cenách na www.mosquito.cz. V kempu je relativně dobré bezdrátové připojení k internetu zdarma.
Stravování:
V kempu je k dispozici kuchyňka, ale je také možné si objednat hotová jídla (např. polopenzi) či se stravovat v místních restauracích. Upozorňujeme, že vstávat budeme již v časných ranních hodinách a naopak večer se fotografování může protáhnout až do západu slunce. Kombinace stravování v restauraci a vlastního vaření je proto asi nejlepší volbou.
Doprava:
Přes Vysokou Lípu jezdí pravidelná autobusová turistická linka č. 434. Tou se snadno dostanete na místo, ale budeme ji využívat také pro cesty za vzdáleněnjšími fotografickými lokalitami. Pokud přijede více lidí automobily, není vyloučena ani občasná přeprava jimi (např. na vzdálenější místa, pro větší nákup apod.).
Program workshopu:
Středa (začínáme od píky):
- do 14:00: příjezd, ubytování
- odpoledne: interaktivní výklad fotografické teorie od píky (kompozice, ohnisko, clona, expoziční čas, ISO, šum, histogramy, barva apod.), trénink přímo v učebně, piplání techniky, točení točítky, mačkání mačkátek
- pozdní odpoledne a podvečer: první fotografování v přírodě
- večer: uvolněné promítání s Petrem Juračkou (nezletilí u limči! :o))
Čtvrtek (křest ohněm, den s hostem Václavem Sojkou):
- ráno a dopoledne: fotografování za východu slunce, fotografování krajiny v přírodě NP ČŠ se dvěma lektory
- odpoledne: základní úprava fotografií v PC (grafické programy, formáty, jas, kontrast, saturace, vyvážení bílé, rozlišení, bitová hloubka apod.), trénink s vlastními i výukovými fotografiemi
- večer: promítání pod hvězdami s hostem Václavem Sojkou
Pátek (nové poznatky v praxi):
- celý den: fotografování krajiny v přírodě NP České Švýcarsko, pokročilé fotografické triky
- večer: u piva (limči) na téma příprava fotografií pro web a tisk (formát, velikost, ostrost, barvy, selektivní doostřování, práce s vrstvami...)
Sobota (na další level):
- dopoledne: panorama - krajina - detail - makro a jak na to; jako bonus HDR
- odpoledne: finální úpravy fotografií na PC, skládání panoramat a HDR
- večer: "slavnostní", ale hlavně veřejnosti přístupný večer, kde se budou anonymně promítat a zároveň hodnotit vybrané fotografie pořízené během workshopu, autoři těch nejlépe hodnocených pak získají superpěkné knížky
Je na co se těšit.
Neděle (sbohem a šáteček):
- dopoledne: dokončení práce na fotografiích či fotografování v přírodě
- odpoledne: loučení, slzy, odjezd
Během workshopu se budeme rovněž zabývat editací digitálních fotografií.
Zde jsou navíc neplánované akce, které proběhly během loňského ročníku a jejich opětovné uskutečnění v případě zájmu ze strany účastníků lektor velmi rád uvítá :-)
- půlnoční speedlite-headlight session (long exposure light painting)
- spontánní netradiční fotografování noční oblohy z nedalekého hradu Šaunštejn (pro omezený okruh momentálně nespících zájemců)
- fotoexkurze do opuštěných, avšak zcela bezpečných podzemních prostor bývalého akvaduktu; exkurze minulých kurzech proběhla dokonce i za účasti některých nadšených rodičů, kteří si přijeli pro své ratolesti na konci kurzu
Účastníci kurzu budou mít dále příležitost:
1. vyhrát publikaci o Českém Švýcarsku
2. prezentovat výsledky své práce na Facebooku ČŠ OPS, instagramu bohemianswitzerland a Facebooku NP České Švýcarsko
3. doživotně konzultovat a řešit fotografické obtíže s lektorem :o)
Přihlášky:
Hlásit se můžete u Martina Janečkové na tel. +420 777 819 913, na e-mailové adrese @email či přes webový formulář. Přihláška se stává závaznou až po přijetí platby.
Před provedením platby je nutné u osob starších 18 let doložit platné potvrzení o studiu (ISIC, index).
Přihláška se stává závaznou až po přijetí platby.
Naši partneři: