Usedlost Nový Svět

Penzion

Usedlost Nový svět Vám nabízí možnost stylového ubytování a rekreace v krásném prostředí národního parku, u obce Růžová.

Celý penzion je nekuřácký. V přízemí se nachází kuchyně a útulna s kachlovými kamny, kterou lze využít jako jídelnu a společenskou místnost. V patře je k dispozici kuchyňský koutek a 4 pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou 2-3 lůžkové s možností přistýlky. Pro strávení volného času v penzionu naleznete knihy nebo společenské hry.

Chalupa je bývalý statek z roku 1846, který vybudovala a několik desetiletí obývala rodina Dinnebierových. Později zde majitelé zřídili kovárnu a opravnu zemědělských strojů. Na přelomu 19. a 20. století, v době počátků turistiky v Českém Švýcarsku, zde provozovali hospůdku s tanečním sálem. Po 2. světové válce museli původní obyvatelé svůj domov opustit a objekt sloužil po několik desetiletí jako hájovna. V roce 2002 budovu koupili a do současné podoby zrekonstruovali její současní majitelé. Během rekonstrukce byl kladen důraz na zachování původní podoby chalupy a byly používány materiály místního původu, tedy převážně dřevo a kámen. Chalupa je vytápěna dřevem – krbovými kamny s výměníkem.

K objektu přiléhá cca 6 000 m2 pozemku, jehož menší část tvoří oplocené parkoviště, venkovní terasa, ohniště s posezením, dětský koutek s pískovištěm a větší část slouží jako pastvina pro koně. Nedaleko, cca 1,5 km od chalupy, je také restaurace a zhruba 500 m přírodní koupaliště.

Penzion ubytovaným nabízí drobné služby podle dohody, jako je dovoz čerstvého pečiva k snídani, zajištění točeného piva, apod.

Vybavení ubyt. zařízení: 

Dětský koutek, Internet, Krbová kamna, Lednice, Možnost grilování, Nekuřácké prostředí, Ohniště, Společenská místnost s TV, Úschovna kol a lyží, Vařič, Venkovní terasa, Vybavená kuchyňka, Zahrada

Typy pokojů: 

Ubytovací místaMnožstvíLůžka
(Přistýlky)
Cena
Pokoj: dvoulůžkový 1 2   350 Kč / Za osobu
Vybavení:Sprcha na pokoji, WC na pokoji
Pokoj: třílůžkový 2 3   350 Kč / Za osobu
Vybavení:Sprcha na pokoji, WC na pokoji
Pokoj: pětilůžkový 1 5   350 Kč / Za osobu
Vybavení:Sprcha na pokoji, WC na pokoji
Chalupa: celý objekt 4 10   19.000 Kč / Za objekt
Poznámky:
cena za týden

Podrobné informace o ceně: 

Cena mimo sezónu je 310,-Kč za osobu a noc. Děti do 3 let bez nároku na lůžko zdarma. Děti od 3 do 12 let 200,- Kč. Snídaně: 80,- Kč/osobu. Přistýlka: 200,- Kč za noc. Poplatek za domácí zvíře 50,- Kč / noc. V ceně ubytování je parkoviště a uzamykatelná úschovna kol a lyží.

Domácí zvířata: 

Ano

Doprava: 

Autobus, Vlak

Místo: